İnsanlar acaba en fazla kaç yıl yaşayabilir - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Bilim
İnsanlar acaba en fazla kaç yıl yaşayabilir

 İnsanlar acaba en fazla kaç yıl yaşayabilir

Bilim insanlarının yaptığı araştırmalara göre  insanoğlu herhangi yaşlandırmayı geciktiren bir buluş ortaya koymayı başaramazlar ise insan 120 ila 150 yıl arasında gen yapısana ve beslenmesine göre yaşayabilir.  Çinli bir bitki uzmanının 250 yıl yaşadığı unutmamak gerek.

İnsanlar acaba en fazla kaç yıl yaşayabilir

Hastalıkları önleyerek ya da tedavi ederek sağlıklı uzun yaşamın mümkün olmadığı belirlendi.

Yaşlanma ile stresle başa çıkma arasındaki ilişkiyi inceleyen çalışmanın sonuçları Nature Communications dergisinde yayımlandı.

Araştırma çerçevesinde, İngiltere ve ABD'den gönüllülerin tıbbi verilerine ve akıllı telefon uygulamasından toplanan verilere dayanılarak katılımcıların strese karşı dayanıklılığı ölçüldü. Bilim insanları, deneklerin yaşları ilerledikçe iyileşme kabiliyetinde düşüş görüldüğünü kaydetti. Golden Retriever cinsi köpek © AFP 2021 / Oli SCARFF ABD'de köpeklerin ömrünü uzatma çalışması: Başarılı olunursa insanlarda da denenecek Araştırmanın sonucunda, insanların en fazla 120 ila 150 yaşına kadar yaşayabileceği bildirildi. Araştırmanın lideri Timothy V. Pyrkov, yaşlandıkça rahatsızlıkların iyileşmesi için gereken sürenin uzadığını ifade etti. Çalışmada, en sağlıklı katılımcıların bile aynı temel yaşlanma kriterlerine sahip olduğuna dikkat çekilerek hastalıkları önleyerek ya da tedavi ederek sağlıklı uzun yaşamın mümkün olmadığı ortaya konuldu. Araştırmaya katkıda bulanan bilim insanı Andrei Gudkov da yaşlanmayı geciktirici doğru tedaviler geliştirilmedikçe, yaşa bağlı hastalıkların önlenmesinin ve tedavisinin maksimum yaşam süresini değiştiremeyeceğini kaydetti.


kaynak:https://sptnkne.ws/GuZE

Tarih:2021-06-04 22:44:30  Hit:163  Ekleyen: indirbak
Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

dcm4che

hastane cd lerini açma

Evlenme Bildirim Programı

Türkiye evlendirme programı

Among Us

android için katil bulma oyunu

Among Us

ios için katil bulma oyunu

Video Editor

gelişmiş video editör android i

Prisma

android için fotoğraf efekt

Agar.io

android hücre yeme

Monster Fishing 2021

balık avlama oyunu

Talking Tom Gold Run

konuşan kedi oyunu